Konsolidacja

Kilka kredytów lub pożyczek spłacanych jednocześnie może być sporym obciążeniem. Jednak jest rozwiązanie, które pozwala odetchnąć pełną piersią – jest nim kredyt konsolidacyjny, czyli połączenie kilku zobowiązań w jedno.

Takie rozwiązanie z reguły opłaca się już przy 2 kredytach – a z każdym kolejnym oszczędności tylko rosną. To wszystko zasługa tego, że możesz wydłużyć okres spłaty (a im dłuższy okres kredytowania, tym niższa rata). Niższa jest także Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO).

01

Dla kogo?

Dla każdego, kto ma kilka zobowiązań finansowych w postaci kredytu czy pożyczki. Dzięki konsolidacji odetchniesz od dużych zobowiązań.

02

Kiedy warto?

Praktycznie zawsze! Konsolidacja pozwala obniżyć wysokość raty, a dzięki temu uzyskać nowe środki z banku.

03

O czym pamiętać?

O tym, że konsolidacji mogą podlegać niemal wszystkie rodzaje kredytów – gotówkowe, samochodowe, hipoteczne, limity debetowe na kontach osobistych itd.

lat na rynku

zadowolonych klientów

ocena od klientów

banków w ofercie

O nas

Wiele osób składa wniosek o kredyt w banku, w którym posiadają konto. Nie sprawdzają oferty konkurencji, bo zakładają, że z racji wieloletniej relacji ich bank przedstawi im najkorzystniejszą ofertę. Może czekać ich rozczarowanie, bo nie ma gwarancji, że bank potraktuje ich inaczej niż klientów „z zewnątrz”.

Rozpatrując wniosek o kredyt, bank bierze pod uwagę wysokość dochodów klienta i źródło ich pochodzenia (umowa o pracę, emerytura, umowa cywilnoprawna, własna działalność gospodarcza), wkład własny oraz sytuację życiową klienta (czy ma dzieci, czy kredyt jest brany wraz z małżonkiem?).

Rzetelna obsługa, wiedza i terminowość - tak w kilku słowach mogę opisać współpracę z Biurem Finansowym.

Bartosz, Kraków

Wystarczy 1 spotkanie z Biurem Finansowym, żeby zobaczyć jak potężną wiedzę posiadają. Z całego serca polecam.

Iwona, Gdynia

Tak wielu możliwości nie przedstawił mi żaden pośrednik. Biuro Finansowe w tym aspekcie znacznie wyróżnia się na rynku.

Michał, Gliwice

Najczęściej zadawane pytania

Konsolidacja kredytów – czy to się opłaca?

Argumentami przemawiającymi za wzięciem kredytu konsolidacyjnego są:

  • opcja spłacania wszystkich rat w jednym terminie,
  • obniżenie wysokości miesięcznej raty,
  • możliwość pozyskania dodatkowych środków.

Kredyt konsolidacyjny warto też rozważyć wtedy, gdy Twoja sytuacja materialna uległa pogorszeniu i masz obawy, czy uda Ci się spłacić zobowiązania w terminie.

Ubiegając się o kredyt konsolidacyjny, możesz wnioskować o wydłużenie terminu spłaty, co z jednej strony zwiększy całkowity koszt zobowiązania, ale też zmniejszy wysokość miesięcznych rat. Dzięki temu łatwiej będzie Ci „zapanować” nad domowym budżetem i unikniesz ryzyka wynikającego z niespłacania zobowiązań.

Przeanalizuj, czy w Twojej sytuacji konsolidacja będzie stanowiła ułatwienie i jeśli dojdziesz do wniosku, że tak, to zapoznaj się z aktualnymi ofertami banków.

Gdzie szukać dobrego kredytu konsolidacyjnego?

Wiele banków ma w ofercie kredyty konsolidacyjne. Różnią się oprocentowaniem, ponadto banki same decydują, które zobowiązania można w nich skonsolidować. Możesz porównać ofertę, korzystając z naszej pomocy!

Kredyt konsolidacyjny a zdolność kredytowa

Kredyt konsolidacyjny, który bardzo może ułatwić życie kredytobiorcy, nie jest udzielany „na życzenie”. Przed uruchomieniem wypłaty bank przeanalizuje wniosek i zbada Twoją sytuację majątkową – słowem, przeprowadzi badanie zdolności kredytowej jak przy każdym innym kredycie.

Dlatego też składaj wniosek o kredyt, gdy masz realną szansę na jego uzyskanie! Jeśli o kredyt konsolidacyjny zaczniesz się ubiegać, gdy Twoja sytuacja majątkowa bardzo się pogorszy, a miesięczne raty staną się trudne do udźwignięcia, kolejne banki mogą odrzucać wniosek o konsolidację.

Jeśli nosisz się z zamiarem złożenia wniosku o kredyt konsolidacyjny, nie odkładaj tego do czasu, kiedy pojawią się problemy ze spłatą!

Jak bank bada zdolność kredytową? Bierze pod uwagę dochody i wysokość zobowiązań wnioskodawcy. Wysokość dochodów udowodnisz, przedstawiając wydane przez pracodawcę zaświadczenie o dochodach. Bank poprosi Cię także o wydruk z rachunku bankowego.

Ponadto wnioskodawca musi poinformować bank o swoich aktualnych zobowiązaniach (wszystkie kredyty, które chce skonsolidować, plus inne ewentualne zobowiązania, np. alimenty) oraz liczbie osób, które pozostają na jego utrzymaniu. Bank sprawdzi też, czy nie znajdujesz się w bazie BIK za niespłacone długi.