Kredyt obrotowy

Utrzymanie płynności finansowej firmy często bywa nie lada wyzwaniem. Na szczęście istnieją instrumenty finansowe, dzięki którym można bezpiecznie przetrwać trudny okres i przezwyciężyć problemy. Jednym z nich jest kredyt obrotowy.

Jak to działa? Kredyt obrotowy ma na celu finansowanie bieżącej działalności firmy. Może wystąpić w postaci jednorazowego zastrzyku gotówki lub jako odnawialna linia kredytowa w rachunku bieżącym. Po analizie Twojej firmy doradzimy, która opcja będzie dla Ciebie lepsza.

01

Dla kogo?

Dla każdej firmy – od mikro, do dużej. Potencjalne problemy z płatnościami od kontrahentów mogą pojawić się w każdym przypadku.

02

Kiedy warto?

Wtedy gdy nie chcesz stresować się brakiem pieniędzy na koncie i zalegającymi płatnościami, które mogą zachwiać kondycją finansową firmy.

03

O czym pamiętać?

O tym, że w przypadku finansowania, które ma zabezpieczyć płynność mamy wiele dostępnych rozwiązań finansowych, które różnią się oprocentowaniem, kosztami, zabezpieczeniem czy innymi elementami.

lat na rynku

zadowolonych klientów

ocena od klientów

banków w ofercie

O nas

Wiele osób składa wniosek o kredyt w banku, w którym posiadają konto prywatne lub firmowe. Nie sprawdzają oferty konkurencji, bo zakładają, że z racji wieloletniej relacji ich bank przedstawi im najkorzystniejszą ofertę. Może czekać ich rozczarowanie, bo nie ma gwarancji, że bank potraktuje ich inaczej niż klientów „z zewnątrz”.

Rozpatrując wniosek o kredyt, bank bierze pod uwagę wysokość obrotów, formy zabezpieczeń czy staż firmy. Różne banki interpretują te dane w różny sposób na podstawie różnych wytycznych. Jako Biuro Finansowe podpowiemy Ci, gdzie masz szanse na najlepszą ofertę finansowania Twojej firmy!

Rzetelna obsługa, wiedza i terminowość - tak w kilku słowach mogę opisać współpracę z Biurem Finansowym.

Bartosz, Kraków

Wystarczy 1 spotkanie z Biurem Finansowym, żeby zobaczyć jak potężną wiedzę posiadają. Z całego serca polecam.

Iwona, Gdynia

Tak wielu możliwości nie przedstawił mi żaden pośrednik. Biuro Finansowe w tym aspekcie znacznie wyróżnia się na rynku.

Michał, Gliwice

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje taki kredyt?

Oprocentowanie kredytu obrotowego składa się ze stawki WIBOR oraz indywidualnie ustalanej, negocjowalnej marży. Bank określa marżę w oparciu o sytuację wnioskodawcy i wyznacza poziom podejmowanego ryzyka – im większe, tym droższy będzie kredyt.

Należy zwrócić uwagę na wysokość opłat stałych i jednorazowych. Warto także dowiedzieć się, czy bank przewiduje opłaty dodatkowe – np. za wcześniejszą spłatę, przyznanie kredytu, rozpatrzenie wniosku czy prowizję od niewykorzystanej kwoty kredytu. Istotny jest także okres karencji w spłacie zadłużenia – szczególnie ważny dla firm w kłopotach finansowych.

Czy wymagane jest zabezpieczenie?

Kredyt zabezpieczony zwykle oznacza potencjalnie wyższą kwotę do uzyskania oraz dłuższy okres spłaty. Kredyt niezabezpieczony jest trudniejszy do zdobycia dla mniejszych firm – banki w tym przypadku wnikliwie badają historię finansową przedsiębiorstw. Zwykle najlepszym zabezpieczeniem jest nieruchomość.

Gdzie porównać najlepsze oferty?

Jako Biuro Finansowe zrobimy to za Ciebie! Mamy w ofercie niemal wszystkie banki w Polsce i dobierzemy najlepsze rozwiązanie, które będzie idealnie dopasowane do Twojej obecnej sytuacji!